Puchar od ministra

10 października 2017
Koło Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach jako jedno z trzech z naszego województwa zostało uhonorowane za swoją działalność społeczną na rzecz upowszechniania kultury i tradycji śląskiej wsi. W trakcie uroczystości XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej, Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, w Auli O. Kordeckiego, Wanda Wyroba, przewodnicząca KGW Ćwiklice odebrała z rąk Ryszarda Zarudzkiego , podsekretarza stanu MRiRW puchar za upowszechnianie dziedzictwa kulturowego polskiej wsi

Delegacja KGW Ćwiklice liczyła 14 osób w tradycyjnych strojach, nie zabrakło także dzieci, które od najmłodszych lat wychowywane są z pasją do tradycyjnych wartości i poszanowania kultury.
Natomiast 28 września Rada Powiatu Pszczyńskiego jednogłośnie zadecydowała o przyznaniu Zespołowi Regionalnemu „Ćwiklice”, medalu „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego”. Odznaczenie wręczone zostało 6 października w Muzeum Zamkowym w Pszczynie podczas gali Złotych Laurów Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego.
powrót

Aktualny numer

Numer 17 (28 listopada 2018r.)

Reklama