60 lat na rzecz rozwoju turystyki

10 października 2017
Tadeusz Harazin, znany przewodnikom, turystom i znakomitej rzeszy pszczynian. Od niemal 60 lat działa na rzecz rozwoju turystyki w powiecie pszczyńskim i regionie. 28 września podczas sesji Rady Powiatu został wyróżniony Żubrem Starosty Pszczyńskiego. - Dziękujemy za dotychczasowe dokonania i liczymy na więcej - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza, wręczając Tadeuszowi Harazinowi statuetkę za wieloletni wkład w rozwój turystyki na ziemi pszczyńskiej.

Uhonorowany od 1958 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, pełni wiele funkcji społecznych, wykazuje się bogatym dorobkiem turystycznym. Posiada m.in. uprawnienia żeglarza sportowego, przewodnika terenowego kl. III, przewodnika beskidzkiego kl. III, pilota wycieczek, instruktora przewodnictwa czy licencje przewodnika po Parkach Narodowych - Ojcowskim oraz Babiogórskim. Przez wiele lat (1978-1986) społecznie prowadził wycieczki szkolne i obozy zimowe organizowane przez SP nr 1 w Pszczynie. Aktywnie angażuje się w organizację Rajdów po Ziemi Pszczyńskiej i Rajdu po Beskidach, bierze także udział w opracowywaniu tras, regulaminów i obsługuje przebieg tych rajdów. Jest autorem kilku tras rowerowych w powiecie pszczyńskim. Jego pasja i zaangażowanie od lat są inspiracją dla wielu miłośników turystyki krajoznawczej. - Starałem się wciągnąć młodzież w to, co dzieje się nie tylko na terenie Pszczyny, ale i Beskidów, i poza nimi. Organizowałem rajdy po powiecie pszczyńskim, bo chciałem jego piękno wszystkim chętnym przybliżyć. Starałem się w tej turystyce coś zrobić. Dziękuję za docenienie tych działań - mówił Tadeusz Harazin.
Tadeusz Harazin za swoje dokonania i wkład w rozwój turystki był wielokrotnie odznaczany. W ciągu wieloletniej działalności otrzymał m.in. Brązowy Krzyż Zasługi (2009 r.), Odznakę 100-lecia Zorganizowanej Turystyki w Polsce (1973 r.), Srebrną Odznakę Zasłużony w Pracy PTTK wśród Młodzieży (2004 r.) czy Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego (2008 r.)
powrót

Aktualny numer

Numer Forum 16 (15 października 2018r.)

Reklama