Gminy świętowały

1 czerwca 2019
25 i 26 maja odbyły się XXVIII Dni Gminy Pawłowice. Pawłowickie święto rozpoczęło się od wręczeniem nagród laureatom XI Konkursu Plastycznego "Malujemy z Natury", organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Występy artystyczne rozpoczął pawłowicki zespół grający muzykę metalową - Fluffy Tails, który po raz pierwszy wystąpił na żywo przed publicznością. Na scenie swoje umiejętności zaprezentował także Klub Sportowy Active, który w swoich występach łączy elementy akrobatyki z różnymi technikami tańca. Następnie w rytmie reggae wystąpił Junior Stress, a tuż po nim, w podobnym klimacie muzycznym - zespół Tabu. Na zakończenie wieczoru młodzież bawiła się przy miksach DJ Rafała. Równolegle w parku przygotowano dmuchańce, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko oraz punkty gastronomiczne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Drugi dzień zaczął wspólny korowód, poprowadzony przez orkiestrę dętą KWK Pniówek, Publiczność miała okazję wysłuchać zespoły regionalne i dziecięce działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, Pawłowickie Babeczki oraz zobaczyć występy dzieci i młodzieży z CLUBU TAŃCA . Pod wieczór wystąpił zespół Pepiniera Brass Band, a potem Piotr Cugowski,
Z kolei 1 i 2 czerwca pod znakiem dobrej zabawy przebiegały XIX Dni Suszca. W tzw. „Dzień Zbira” prezentowały się w występach dzieci i młodzież, był spektakl „Koty 3” Teatru Gry i Ludzie, pokaz akrobatyczno - taneczny Empire of Dance Suszec. W niedzielę „Ogrodówka” z występami Afterglow, Bovska, Ani Rusowicz.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (4 sierpnia 2020r.)

Reklama