Rozbudowa stadionu

8 sierpnia 2019
Rozpoczęła się przebudowa stadionu im. Jana Larysza w Pszczynie. Ściągnięta została już stara murawa stadionu. Gardenia Sport z Warszawy, wykonawca inwestycji ma czas na realizację zamówienia do końca września 2020 roku. Obiekt, a zwłaszcza infrastruktura lekkoatletyczna, nie nadawał się już do przeprowadzania treningu. Wystarczyły intensywne ulewy, aby na dłuższy czas bieżnia była wyłączona z użytkowania, ze względu na fatalny stan i wodę, która zalegała na obiekcie.

Całkowita wartość zadania wyniesie 6.987.567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" pozyskano dotację w wysokości 2 mln zł.- Obiekt wpisuje się w projekt Aktywna Pszczyna, który zakłada stałą rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej. Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do przebudowy stadionu, na którą czekają przede wszystkim pszczyńscy sportowcy. Pozyskaliśmy środki zewnętrze, które odciążą budżet miejski. To czas, aby stworzyć dobrą bazę dla naszej uzdolnionej młodzieży - informuje burmistrz Dariusz Skrobol. Na nowym, przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (4 sierpnia 2020r.)

Reklama