Strona dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Suszec zyskał dofinansowanie

8 października 2019
56 mln zł trafi do 11 gmin w województwie śląskim na zakup i montaż nowoczesnego oświetlenia. Wśród nich znalazły się: Suszec, Bieruń, Siemianowice Śląskie, Orzesze, Ciasna, Sosnowiec, Tychy, Gierałtowice, Ornontowice, Bytom i Chorzów.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego do dofinansowania wybrano 15 projektów z zakresu efektywności energetycznej na łączną kwotę 74,4 mln zł, z których 56 mln zł to dofinansowanie ze środków europejskich. Projekt obejmuje wsparcie wymiany istniejącego oświetlenia zewnętrznego, w szczególności dróg i placów, na oświetlenie o wyższej efektywności energetycznej. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na uzyskanie efektów ekologicznych, związanych ze zmniejszeniem zużycia energii, a więc zmniejszeniem emisji m.in. CO2 oraz efektów ekonomicznych związanych z obniżeniem kosztów eksploatacji systemu oświetlenia ulicznego. Celem projektu jest ponadto poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, a także ugruntowanie niskoemisyjnego charakteru gospodarki lokalnej. - Wymiana oświetlenia na nowoczesne poprawi bezpieczeństwo w naszych gminach, wpłynie na jakość życia mieszkańców i przyniesie istotne korzyści związane z ekologią. Dzięki tym środkom uda się wymienić prawie 13 tys. lamp i 2,3 tys. słupów oświetleniowych w całym regionie - mówił marszałek Jakub Chełstowski.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (4 sierpnia 2020r.)

Reklama