Wyróżnienia dla przedsiębiorców

10 października 2019
27 września, podczas okolicznościowej gali w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego wręczone zostały po raz 11 doroczne Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz Starosty Pszczyńskiej dla najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego. Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim. Nagrodzeni otrzymują statuetkę „Laur Przedsiębiorczości”, której autorem jest goczałkowicki plastyk, Stanisław Hochuł. Laureatami konkursu są przedsiębiorcy, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również działania mające na celu wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą. W dotychczasowych edycjach uhonorowanych zostało 40 firm mających swoją siedzibę w powiecie pszczyńskim.

Wyboru laureatów dokonuje kapituła. W tym roku decydowała w składzie: Paweł Sadza (przewodniczący kapituły) - przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Grzegorz Wanot - członek Zarządu Powiatu, Waldemar Lipus - przewodniczący Komisji Finansów, Zdzisław Grygier - przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Michał Pudełko - przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Bernadeta Sojka-Jany - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Adam Malcharek - kierownik inspektoratu ZUS w Pszczynie, Janusz Kasza - prezes Centrum Przedsiębiorczości w Woli.
Uroczystość otworzyli starosta pszczyńska, Barbara Bandoła oraz przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Sadza. - Franczyza, outsourcing, startup, korporacja, beneficjent, mikro i średnie przedsiębiorstwa to wszystko pojęcia ze współczesnego słownika języka polskiego, bowiem przedsiębiorczość weszła w naszą codzienność. A tak zwyczajnie po śląsku: dobra robota przedsiębiorców tej ziemi i dla tej ziemi to jest to, co nas tu dzisiaj przywiodło. Laury przedsiębiorczości to wyjątkowe święto nas wszystkich - nie przedsiębiorców, nie samorządowców, to święto mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Bo to wyniki wytężonej, ciężkiej pracy przedsiębiorców wpływają na dobrobyt mieszkańców tego powiatu - mówił Paweł Sadza. - Świętujemy nieprzeciętne sukcesy naszych przedsiębiorców, które spowodowały, że oni sami mają radość z tego, co robią i ludzie, którym dają pracę również mają z tego dużą satysfakcję - wyraziła opinię starosta Barbara Bandoła.
Nagrody przyznawane są w kategoriach: produkcja, handel, usługi, Przyznawany jest też Laur Specjalny, wręczane medale „Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego” i wyróżnienia dla młodych i dynamicznych mikroprzedsiębiorstw, działających od ponad 36 miesięcy, które środki na otwarcie działalności otrzymały ze środków publicznych lub europejskich Złote Laury w poszczególnych kategoriach otrzymali: PRODUKCJA - Firma „Krystmar” Przetwórstwo Owoców, Warzyw i Pieczarek Krystyny Sieradzak z Rudziczki. HANDEL - Zakład Wędliniarski MIR-MAX Penkala z Pielgrzymowic USŁUGI - Tomasz Sobocik Fryzjerstwo z Pawłowic LAUR SPECJALNY - Lokalna Grupa Działania - „Ziemia Pszczyńska. Medale „Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego” - bracia Dawid i Szymon Godźkowie z Suszca. Wyróżnienia Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie - firma „Elektromax” Bogdana Adamczyka z Goczałkowic-Zdroju, która utrzymuje się na rynku nieprzerwanie od 10 lat od otrzymania dotacji przyznanej przez PUP oraz Szkółka Jeździecka „Hellada” Ewy Sojki z Suszca, która działa od pięciu lat po debiucie.
O oprawę muzyczną gali zadbały Joanna Gryz - nauczycielka Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz podopieczne Edyta Wrona i Maja Kitrasiewicz. Piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej oraz Anny Jantar wykonała w recitalu „Wymyśliłam pejzaż ten” Barbara Broda-Malon z zespołem. W wydarzeniu wzięli udział nominowani i ich rodziny, laureaci poprzednich edycji, parlamentarzyści oraz samorządowcy i społecznicy. Zebrani uczcili minutą ciszy zmarłego w ubiegłym tygodniu byłego starostę pszczyńskiego Józefa Tetlę, który był inicjatorem przyznawania nagród dla najlepszych przedsiębiorców naszego powiatu
powrót

Aktualny numer

Numer 5 (5 maja 2020r.)

Reklama