Goczałkowice - Zdrój mają nowe logo

12 marca 2020
Symbole, z którymi kojarzą się Goczałkowice - woda oraz zieleń drzew - zamknięte w graficznej formie będącej uproszczonym rysunkiem litery „G” - tak wygląda logo gminy Goczałkowice-Zdrój! Jego autorką jest mieszkanka gminy, Justyna Oszek. Logo będzie stosowane w materiałach informacyjnych i promocyjnych gminy, w celu identyfikacji wizualnej i promocji gminy. W oficjalnych materiałach nadal wykorzystywany będzie herb.

Logo zostało wyłonione w konkursie, w którym udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Goczałkowic, bez względu na wiek czy doświadczenie - zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Łącznie wpłynęły 83 prace. - Cieszę się, że zainteresowanie konkursem było tak duże. Na tym właśnie nam zależało, żeby mieszkańcy pokazali nam, jak to logo powinno wyglądać. Raz jeszcze dziękuję za zaangażowanie i za wszystkie zgłoszone prace - przyznaje wójt Gabriela Placha.
Biorąc pod uwagę kryteria określone w konkursie Komisja Konkursowa zdecydowała, że najlepsza jest praca Justyny Oszek. Otrzymała tym samym nagrodę główną w wysokości 1 000 zł. Komisja zaleciła też wprowadzenie kilku modyfikacji. W ten sposób powstała ostateczna wersja logo, którą właśnie prezentujemy. - Na moim logo postanowiłam umieścić symbole, za które wraz z rodziną i znajomymi kochamy Goczałkowice najbardziej” - pisze laureatka w opisie projektu. - Woda, jako piękne tereny Jeziora Goczałkowickiego, jest to dla mnie również symbol rozrywki i aktywnego trybu życia. Zielone drzewa - to gospodarstwa ogrodnicze, ścieżki spacerowe i rowerowe oraz Park Zdrojowy. Całość moich skojarzeń i inspiracji zamknęłam w graficznej formie, która jest uproszczonym rysunkiem litery G” - tłumaczy Justyna Oszek. W znaku wkomponowana została też ryba, która symbolizuje goczałkowickie uzdrowisko.
Justyna Oszek w Goczałkowicach mieszka dopiero od kilku lat. - Bardzo dobrze czuję się w Goczałkowicach. I dlatego z przyjemnością pracowało mi się nad stworzeniem projektu logo - przyznaje. Co ciekawe, od zawsze związana była z Jeziorem Goczałkowickim. Jest z Wisły Wielkiej, jej dom rodzinny znajduje się bardzo blisko jeziora. - Jako dzieci zawsze chodziliśmy nad Jezioro Goczałkowickie, dużo czasu spędzaliśmy tam na różnych zabawach - wspomina. Laureatka konkursu na projekt graficzny logo gminy lubi zajęcia plastyczne, z zawodu jest architektem wnętrz. Do udziału szczególnie zachęcała ją rodzina, która służyła także opiniami na kolejnych etapach tworzenia projektu. - Tak naprawdę to pierwsza moja praca graficzna, która brała udział w jakimkolwiek konkursie, poza szkolnymi konkursami plastycznymi - mówi zwyciężczyni konkursu
powrót

Aktualny numer

Numer 10 (7 października 2020r.)

Reklama