Bezpłatne konsultacje językowe dla uczniów

29 kwietnia 2020
Senator Gabriela Morawska-Stanecka uruchamia projekt bezpłatnych konsultacji językowych dla uczniów również na Pszczynie - To kolejna inicjatywa Wicemarszałkini Senatu, która dała nam się już poznać z szycia maseczek i fartuchów dla ośrodków medycznych oraz uruchomionych darmowych porad prawnych. Jak powiedziała nam asystentka Wicemarszałkini Anita Ziegler- Chamielec „Bezpłatne konsultacje językowe on-line z polskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego, które będą funkcjonowały przy powstającym biurze Wicemarszałkini w naszym okręgu są realną odpowiedzią na potrzeby uczniów, głównie tych ze szkoły podstawowej, dla których zajęcia zdalne w szkole są niewystarczające. Rozpoczęliśmy ten projekt głównie od języków obcych, bo to one najczęściej sprawiają kłopot w przyswojeniu bieżącego materiału. Chcę również podziękować w imieniu Pani Senator wszystkim nauczycielkom, które zaangażowały się w naszą wspólną inicjatywę.”

Od kilku tygodni w szkołach odbywają się zajęcia zdalne. W ich ramach nauczyciele kontaktują się ze swoimi uczniami poprzez platformy internetowe zadając im zadania oraz przeprowadzając zajęcia w wersji on-line. Dla części z nich, szczególnie tych najmłodszych ta forma zajęć jest jednak niewystarczająca i to głównie dla nich skierowana jest oferta edukacyjna zaproponowana przez Wicemarszałkinię Gabrielę Morawską-Stanecką. Ich celem jest udzielenie bezpłatnej pomocy uczniom, którym trzeba wyjaśnić bieżący materiał z języków obcych, pomóc w przygotowaniach do sprawdzianu lub w odrobieniu pracy domowej. Uczniowie, jak i ich rodzice mogą kontaktować się z nauczycielkami poprzez skype, zoom, messenger lub e-mail. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z zajęć wszystkie dzieci potrzebujące pomocy z powiatów: bielskiego, pszczyńskiego, żywieckiego czy nawet cieszyńskiego. Inicjatywa naszych konsultacji funkcjonuje również w okręgu tyskim.
„Nowe biuro Wicemarszałkini Gabrieli Morawskiej- Staneckiej już powstało w Pszczynie, jednak z oficjalnym otwarciem zaczekamy na bezpieczny dla nas wszystkich czas” - informuje Anita Ziegler-Chamielec. Bliskim współpracownikiem i asystentem przy pszczyńskim biurze Pani Senator jest również Leszek Czylok, który w ostatnich wyborach kandydował z 3 miejsca na listy Lewicy do Sejmu. Harmonogram zajęć dostępny jest pod linkiem: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=844290305982523&id=455782864833271
powrót

Aktualny numer

Numer 5 (5 maja 2020r.)

Reklama