Finansują wymazobus

8 czerwca 2020
Od początku czerwca gmina Goczałkowice-Zdrój finansuje działalność wymazobusa - specjalistycznej karetki, której zadaniem jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa i ich transport do laboratorium.

Zgodnie z umową zadaniem wykonawcy, czyli właściciela wymazobusa, jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 od mieszkańców gminy Goczałkowice-Zdrój, zgodnie z wykazami przekazywanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, a także ich transport do laboratorium uprawnionego do przeprowadzenia badań, wskazanego przez sanepid. - Zdecydowaliśmy się na finansowanie działalności wymazobusa, aby badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 były wykonywane wśród mieszkańców naszej gminy sprawniej. To pozwoli nam na możliwie jak najszybsze wykrycie ewentualnych zakażeń w Goczałkowicach. To też duże wsparcie dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Co istotne, osoby, które zostaną w ten sposób przebadane będą wskazywane przez sanepid. Dlatego ważnym warunkiem realizacji umowy jest dobra współpraca wykonawcy z sanepidem.
Stawka za pobranie i transport wymazu do laboratorium wynosi 105 zł brutto za pierwszą osobę oraz 95 zł brutto za drugą i kolejne osoby mieszkające pod tym samym adresem. Łączna kwota wydatków na ten cel będzie uzależniona od faktycznej liczby mieszkańców Goczałkowic skierowanych na badania.
powrót

Aktualny numer

Numer 10 (7 października 2020r.)

Reklama