Wyznaczono objazdy

8 czerwca 2020
Trwa przebudowa na ponad 16 km odcinku DW 933 z Pawłowic do Pszczyny. Prace rozpoczęto się na przełomie września i października 2019 roku, a roboty wykonywane są etapami. Od ubiegłego roku zamknięty jest odcinek pawłowicki (od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach do skrzyżowania z ul. Jedności w Studzionce).

14 maja Gmina Pawłowice została poinformowana o dalszych utrudnieniach i zamknięciu mostu dla ruchu lokalnego na drodze wojewódzkiej 933 w kierunku Pszczyny. Aktualnie obowiązuje objazd drogą krajową 933 przez Strumień. Zakaz ruchu na moście wymusił korzystanie przez mieszkańców domów przy ul. Pszczyńskiej i ul. Kolonii Studzieńskiej w Pawłowicach z dróg lokalnych i dojazdowych. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, proponuje się korzystanie z przejazdu drogą lokalną wzdłuż torów PKP, a następnie ul. Zapłocie w kierunku ul. Górka lub ul. Wyzwolenia. Wykonawca wstępnie poinformował, że utrudnienia potrwają ponad rok. W wyniku interwencji Urzędu Gminy Pawłowice wykonawca zobowiązał się przed rozebraniem mostu do budowy kładki dla pieszych i rowerzystów.
W połowie maja budowlańcy weszli także na odcinek pszczyński. Ulica Wodzisławska zamknięta została na odcinku od ronda w Pszczynie aż do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie. W wyniku tego możliwy jest tutaj tylko dojazd do posesji. W pozostałych przypadkach wyznaczono objazdy DW 938 przez Strumień
powrót

Aktualny numer

Numer 10 (7 października 2020r.)

Reklama