Iskra pokonała

8 sierpnia 2020
Piłkarze beniaminka IV ligi, Iskry Pszczyna udanie zainaugurowali rozgrywki na tym poziomie. Po interesującym meczu pokonali KP GKS II Tychy 2:1 (1:1). Zanim była końcowa radość zaczęło się dość nerwowo. Od mocnego uderzenia rozpoczęła drużyna z Tychów, która już w pierwszej akcji meczu mogła objąć prowadzenie. Piłkarze Iskry byli nieco przestraszeni i przez dłuższy czas nie potrafili uspokoić swojej gry. Przewaga tyszan w tym fragmencie gry została udokumentowana w 22 minucie, kiedy to dośrodkowanie z lewej strony głową do siatki skierował Rutkowski. Z prowadzenia goście długo się jednak nie cieszyli. Cztery minuty później w polu karnym zahaczony został Krawczyk i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Zawadzki.

Od tego momentu gra zaczęła się wyrównywać. Zawodnicy z Tychów nadal prezentowali się nieco lepiej, ale Iskra nie ograniczała się już tylko do rozbijania ataków rywala. Szczególnie widoczne było to w drugiej odsłonie meczu, kiedy to pszczynianie wyprowadzili kilka szybkich kontr, ale brakowało wykończenia. Swoje szanse mieli także goście, ale skuteczni w swoich interwencjach byli nasi defensorzy oraz bramkarz, którzy nie pozwolili już się zaskoczyć. Sztuka ta udała się zaś 10 minut przed końcowym gwizdkiem Krawczykowi, który otrzymał podanie od Mąki, wbiegł w pole karne i sfinalizował akcję golem z 5 metrów. W ostatnich minutach meczu goście coraz bardziej się otwierali, a to dało szansę na kolejne kontry. Najbliżej szczęścia był w 85 minucie Zawadzki, którego uderzenie szczęśliwie nogą odbił golkiper z Tychów. Iskra "dowiozła" skromne prowadzenie do końcowego gwizdka i mogła się cieszyć z pierwszego kompletu punktów.
MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie: Domiki Chmiel, Piotr Noga, Paweł Zjawiński, Mateusz Pławecki, Kamil Kułagowski, Tomasz Zawadzki, Sebastian Smolarz (84. Patryk Tatarczuch), Kamil Komraus, Jakub Krawczyk (81. Andrzej Żur), Michał Prusek, Radosław Rakowski (67. Łukasz Mąka). Bramki padały: 0:1 Kajetan Rutkowski (22.), 1:1 Tomasz Zawadzki (26. - rzut karny), 2:1 Jakub Krawczyk (80.)
8 sierpnia ponownie będzie gospodarzem i zmierzy się z LKS Czaniec. Początek meczu o 17:00.
Ze względu na remont stadionu Miejskiego, drużyna z Pszczyny swoje mecze rozgrywa w Górze. Tam też przed spotkaniem przedstawiciel władz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Drob oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, starosta pszczyński Barbara Bandoła, dyrektor MORiS Sławomir Kowalski i dyrektor POSiR Maciej Stieber wręczyli piłkarzom pamiątkowe puchary za awans do IV ligi oraz piłki. Ponadto w imieniu sponsora tytularnego śląskich klas okręgowych firmy Zina, władze ŚlZPN przekazały bon na zakup sprzętu sportowego.
powrót

Aktualny numer

Numer 3 (4 marca 2021r.)

Reklama