Wdzięczność i pamięć

2 grudnia 2020
Niezwykle wzruszający charakter ma wydany na płycie DVD Koncert Charytatywny „Pamięci Powstańców z Pomocą Aniołom” w 100. rocznicę II Powstania Śląskiego. W nagraniu poezja powstańcza przeplata się z utworami muzycznymi, wykonywanymi przez lokalnych artystów oraz wychowanków Domu Kulejących Aniołów.

Płyta jest upamiętnieniem Powstańców walczących o przyłączenie Śląska do Macierzy oraz wyrazem wdzięczności dla ludzi dobrej woli, którzy od lat wspierają Kulejące Anioły. - Cieszę się z tego, że mamy tak wiele życzliwych osób wokół siebie, który o nas pamiętają, wspierają i pomagają, dlatego postanowiliśmy im w tak wyjątkowy sposób podziękować. Płyta będzie upominkiem dla naszych dobroczyńców i symbolem wdzięczności. Zawsze są w naszych sercach, zawsze są dla nas ważni, zawsze o nich pamiętam. Wysoko sobie cenimy wszystko, co dla nas dobrego już uczynili i nadal robią - mówi Krystyna Fuławka, przewodnicząca pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Nagraniu towarzyszyła szczególna atmosfera wyjątkowego miejsca, w którym artyści występowali. Całość została zrealizowana w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. W programie artystycznym Koncertu wystąpili: Wychowankowie Domu Kulejących Aniołów, Piwnica z Dobrym Klimatem, Kobiórzanie oraz Kasia Raszka z pianistą Bogusławem Bąkiem. - To dla mnie wielka radość, że mogłam zarówno organizacyjnie, jak i artystycznie wziąć udział w tym ważnym społecznie projekcie. Będąc mamą Jaśka, który jest jednym z wychowanków tego wyjątkowego Domu, chcę podkreślić to, że jestem wdzięczna wszystkim osobom, które wsparły nasz pomysł. Dziś tego efektem jest świeżo wydana płyta DVD, mająca z jednej strony charakter hołdu dla Bohaterów, którzy swoją własną krew przelali za wolność Śląska, a z drugiej strony jest podziękowaniem dla współczesnych Bohaterów, darczyńców, którzy dzielą się dobrem z naszymi dziećmi - podkreśla Kasia Raszka.
Wydarzenie zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, Muzeum Zamkowe w Pszczynie - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego oraz Pszczyńskie Centrum Kultury. Patronat Honorowy nad koncertem objęli Grzegorz Tobiszewski, poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża, poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego oraz Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny. Patronat Medialny objęli: Pless.pl, TVP Katowice, TVS, Polskie Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio CCM, Radio Fest, Nowe Info oraz Pszczynska.pl. Wydawcą płyty jest Studio DR Wisła.
Płyta będzie miała charakter upominku, nie będzie sprzedawana. Ze względu na duże zainteresowanie koncertem początkiem grudnia zostanie on zamieszczony również na kanale youtube.
powrót

Aktualny numer

Numer 3 (4 marca 2021r.)

Reklama