Inne święta

20 grudnia 2020
W połowie grudnia ogólna liczba zakażonych, od początku pandemii wzrosła w kraju do 1 140 572, a bilans ofiar śmiertelnych wyniósł już 22 960, odnotowano 869 155 ozdrowieńców. 14 grudnia o 280 wzrosła liczba zajętych łóżek, a o 23 respiratorów. Pacjenci covidowi zajmują kolejno 50,28 proc. i 58,23 proc. dostępnego dla nich sprzętu. Wprowadzone, obostrzenia, po rekordowych skokach zakażeń i zgonów, przyniosły statystyczne spowolnienie. Nadal jednak jest wysoka dobowa liczba zakażeń i zgonów. Obostrzenia obowiązują do 27 grudnia i przypadają na okres świąteczny, kolejne będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. Wiadomo, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne od poprzednich.

To nie będą zwyczajne święta - mówią nasi rozmówcy, choć duża część ma zamiar spędzić je dokładnie tak jak co roku - w małym gronie, tylko z najbliższymi. Wielu COVID ma już za sobą, więc robią sobie dyspensę od nieustannego myślenia o tym,
Jedną z najpopularniejszych tradycji związanych ze Świętami jest Wigilia z pustym miejscem przy stole przeznaczone dla niezapowiedzianego gościa. Czy dziś, w dobie pandemii koronawirusa będzie tradycją? w dobie pandemii koronawirusa, gdzie również organizacja świąt podlega ścisłym obostrzeniom, każda osoba przy stole może wzbudzać nasz niepokój: czy aby na pewno jest zdrowa Dotychczasowe obostrzenia mówią, że przy świątecznym stole może spotkać się maksymalnie 5 osób spoza rodziny.
powrót

Aktualny numer

Numer 3 (4 marca 2021r.)

Reklama