W jednym punkcie konsultacyjnym

2 sierpnia 2021
Już ponad 300 osób odebrało Kartę Mieszkańca Moja Pszczyna. Po odbiór zgłaszają się kolejne. Nie maleje również zainteresowanie wymianą starych kotłów węglowych na bardziej ekologiczne źródła energii. Choć to z pozoru dwa różne tematy, to w obydwu można było uzyskać niezbędne informacje w jednym punkcie konsultacyjnym przygotowanym w weekend przez Urząd Miejski w Pszczynie w Parku Zamkowym. Zainteresowanie było spore.

Karta Mieszkańca Moja Pszczyna pozwala korzystać ze zniżek w wielu gminnych obiektach, między innymi na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, a także w Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego. Specjalną cenę na własne imprezy kulturalne proponuje także Pszczyńskie Centrum Kultury, a zimą do listy zniżek dołączy lodowisko na pszczyńskim Rynku. - Przygotowując kartę dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta zniżek i korzyści była dla mieszkańców jak najbardziej atrakcyjna, a posiadanie karty zachęciło do częstszego odkrywania naszej gminy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. Tu warto wspomnieć, że niebawem zwiększy się oferta zniżek dla posiadaczy kart Moja Pszczyna. Udział w programie zapowiedziała już część lokalnych restauracji. Prowadzone są również rozmowy z punktami handlowymi. Szczegóły zostaną przekazane niebawem. Podstawowe wiadomości na temat Karty Mieszkańca można również uzyskać na stronie znajdującej się pod adresem www.karta.pszczyna.pl.
Na sąsiednim stanowisku przygotowany został punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący programu Czyste Powietrze oraz innych inicjatyw, które są realizowane w gminie Pszczyna w celu eliminacji niskiej emisji i smogu. Mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat dofinansowań wymiany kotłów i termomodernizacji. Informacji udzielał pracownik Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego w Pszczynie. - Punkt informacyjny w plenerze uruchomiliśmy już po raz kolejny. Taka forma spotkań z mieszkańcami cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego na pewno będziemy ją praktykować również w przyszłości - mówi Dariusz Skrobol. Jak dodaje, dla wielu osób możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z ekspertem w zakresie dofinansowań jest kluczowa przed podjęciem decyzji i dlatego warto wykorzystywać każdą okazję, by objaśniać zasady związane z realizowanymi w gminie programami proekologicznymi. - Dzięki temu mieszkańcy, którzy wybiorą się na spacer uzyskują niezbędną wiedzę na temat pomocy, którą mogą otrzymać, decydując się na inwestycję związaną z wymianą źródła ciepła czy termomodernizacją. Musimy pamiętać, że mamy coraz mniej czasu na pozbycie się starych kopciuchów - zaznacza burmistrz.
powrót

Aktualny numer

Numer 11 (5 października 2021r.)

Reklama