Bezpłatne zajęcia sportowe w ramach projektu

9 września 2021
W rozpoczynającym się roku szkolnym wraz z Fundacją Lotto im. Haliny Konopackiej zapraszamy młodzież z gminy Pszczyna do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych w ramach projektu „Kumulacja Aktywności”. Odbywa się on pod patronatem burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, a jego ambasadorem jest Damian Pławecki.

Program Kumulacja Aktywności został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia, poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców - olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski oraz trenerów. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą. - Kumulacja Aktywności to inicjatywa, która przede wszystkim ma na celu zaktywizowanie tej młodzieży, która na co dzień nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przed komputerem lub telewizorem - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. Jak dodaje, pandemia przyczyniła się do tego, że u wielu nastolatków ruch został zastąpiony przez urządzenia cyfrowe. - Realizowany wspólnie z Fundacją Lotto program ma to zmienić, zainteresować młodzież różnymi dyscyplinami, pomóc odnaleźć jej nowe pasje oraz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach.
Ambasadorem Kumulacji Aktywności w Pszczynie jest Damian Pławecki, badmintonista, dwukrotny akademicki wicemistrz świata, dwukrotny drużynowy wicemistrz Europy, siedmiokrotny mistrz kraju, od ponad 20 lat trener, wychowawca członków kadry Polski.
- Cieszę się, że młodzież w naszej gminie ma takie możliwości rozwoju. Liczę, że Kumulacja Aktywności pozwoli nam zachęcić nastolatków do uprawiania sportu, przyczyni się do korekcji wad postawy, wyrobi zdrowe nawyki. W obecnej sytuacji pandemicznej, atutem badmintona jest dystans utrzymywany podczas gry - zaznacza Damian Pławecki.
Zajęcia rozpoczną się w połowie września i będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Podczas 48 spotkań młodzież będzie mogła sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: badminton, tenis ziemny, lekkoatletyka, pływanie, nurkowanie, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, strzelectwo i gimnastyka korekcyjna. W okresie zimowym ofertę wzbogacą biegi narciarskie i biathlon.
Wśród partnerów są: Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, UKS Plesbad Pszczyna, Kurkowe Bractwo Strzeleckie oraz Szkoły Podstawowe nr 1, nr 4 i nr 6 w Pszczynie. Zajęcia będą miały formę zabawy, rekreacji, mobilizacji do uprawiania sportu oraz pobudzania zainteresowań, bez rywalizacji. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 11-15 lat, która nie należy do klubu sportowego. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymują pełne ubezpieczenie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 września w hali MORiS. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 604 941 366. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (13 maja 2022r.)

Reklama