Przebudowana zostanie także Dworcowa

30 listopada 2021
W połowie listopada zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku. W ramach inwestycji położono nową nawierzchnię asfaltową, a także utwardzono podbudowę w wyznaczonych miejscach postojowych. Koszt zadania wyniósł ponad 250 tys. zł.

Droga boczna od ul. Katowickiej położona jest w sąsiedztwie przedszkola, a także siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. W najbliższym czasie prace będą kontynuowane. Planowana jest przebudowa drogi na wysokości boiska „Orlik”. - Największe środki w ostatnich latach przeznaczamy na przebudowę i modernizację sieci drogowej, działania związane z ochroną środowiska i walką ze smogiem, a także edukację. Takie też są oczekiwania wskazywane przez mieszkańców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W Piasku przebudowa zostanie także ul. Dworcowa od skrzyżowania z ul. Katowicką do przejazdu kolejowego. Zadanie będzie realizowane przez Powiat Pszczyński. W trakcie prowadzonych prac zakładana jest wymiana nawierzchni asfaltowej, budowa nowego chodnika wraz z dobudową dodatkowego odcinka o długości 160 m (na wysokości kościoła). Gmina Pszczyna w ramach współpracy w ciągu dwóch lat przeznaczy na ten cel 400 tys. zł.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (13 maja 2022r.)

Reklama