Otwarcie Klubu Seniora

19 grudnia 2021
Odbyło się otwarcie Klubu Seniora w Gminie Suszec. Klub mieści się w budynku przy ul. Wyzwolenia w Suszcu w wyremontowanych i zaadoptowanych pomieszczeniach nad Ośrodkiem Zdrowia. Lokum udało się przystosować do użytku dzięki projektowi pn. "Usługi Społeczne w Gminie Suszec" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z pozyskanego dofinansowania projektu na remont pomieszczeń przeznaczona i wykorzystana była kwota 158 239,00 zł, pozostały koszt remontu został pokryty ze środków własnych Gminy Suszec. Oprócz tego ze środków unijnych w kwocie łącznej 83 970,00 zł wyposażono wszystkie pomieszczenia Klubu Seniora.

Seniorzy mają do dyspozycji dużą wyposażoną salę klubową z aneksem kuchennym, pokój rehabilitacyjny, m.in. z bieżnią, rowerkiem treningowym, stołem do masażu, drabinką i materacami do ćwiczeń. W Klubie znajduje się również pokój do zajęć indywidualnych (np. spotkań z prawnikiem, psychologiem lub terapeutą), pokój relaksacyjny/czytelnia, pokój zdrowia w razie konieczności udzielenia pomocy, szatnia, toalety oraz łazienka z prysznicem, przystosowana do osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji seniorów mających trudności z dotarciem do Klubu jest bus, którym są dowożeni i odwożeni po zajęciach Zajęcia w Klubie Seniora odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00.
W ofercie Klubu poza zajęciami organizowanymi przez kierownika i animatora znajdują się m.in. zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia sportowo - rekreacyjne, zajęcia związane z edukacją prozdrowotną, w ramach zgłaszanych przez seniorów potrzeb organizowane będą porady prawne, porady psychologiczne itp. Ponadto dla seniorów organizowane są wyjazdy rekreacyjno - kulturalne (np. kino, teatr, koncerty, wycieczki).

W uroczystości otwarcia Klubu udział wzięli seniorzy, którzy w tym dniu obchodzili klubowy Dzień Seniora, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz Gminy Suszec.

am.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (13 maja 2022r.)

Reklama