Wydłużone kursy autobusowe

14 stycznia 2022
Od 1 stycznia na powiatowych liniach Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna, Pszczyna - Żory - Pszczyna oraz Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna niektóre kursy zostały wydłużone. Zmianie uległy też godziny rozkładowe kursowania autobusów. Na wprowadzonych zmianach zyskać mają uczniowie PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, ale też PZS nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. Wydłużenie tras na tych liniach pozwoli młodzieży szybciej dotrzeć do szkół.

Poranne kursy szkolne z Pawłowic (godz. 6.45 i 7.55) do Pszczyny linii powiatowej U1 będą przejeżdżać ul. Staromiejską i ul. Szymanowskiego, umożliwiając młodzieży wysiadanie przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Do tego kursy w godzinach porannych i przedpołudniowych będą kończyć swoją trasę nie na Centrum Przesiadkowym, a na przystanku Plac Targowy przy ul. Kopernika.
Na linii Pszczyna - Pawłowice dwa popołudniowe kursy szkolne (godz. 14.37 i 15.40) wyjeżdżając z Pszczyny przejeżdżają ul. Staromiejską oraz ul. Szymanowskiego umożliwiając młodzieży wsiadanie do autobusu na przystanku przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Wydłużona została także trasa na linii U2 Żory - Pszczyna. Autobusy poranne i dopołudniowe będą zatrzymywały się na przystanku przy ul. Kopernika (Plac Targowy).
Na linii powiatowej U4 Goczałkowice - Pszczyna wprowadzono korekty w godzinach odjazdów autobusów. Z myślą o kuracjuszach przebywających w goczałkowickim uzdrowisku linia zostanie wydłużona w niektórych kursach - autobusy będą kończyć trasę przy ul. Kopernika (Plac Targowy), a nie jak dotychczas na Centrum Przesiadkowym. Aktualny rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie internetowej Komunikacja Powiatowa otwiera się w nowym oknie.
powrót

Aktualny numer

Numer 8 (13 maja 2022r.)

Reklama