Posadzili drzewa na osiedlu Piastów

13 maja 2022
Pszczynie. W ostatnich dniach na terenie osiedla posadzono ponad 50 drzew. Do udziału w sadzeniu drzew burmistrz Dariusz Skrobol zaprosił przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Pszczynie, uczniów z Zespołu Szkół nr 1, a także przedstawicieli Domu Kulejących Aniołów. - Wspólne sadzenie drzew w przestrzeni miejskiej jest najlepszą lekcją ekologiczną dla małych mieszkańców naszej gminy. Dzieci bardzo chętnie słuchają i aktywnie włączają się w rozmowy dotyczące działań ekologicznych. Z wielkim zaangażowaniem pomagają również sadzić nowe drzewa - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który otrzymał od najmłodszych uczniów i przedszkolaków konkretne deklaracje. - To bardzo miłe, kiedy na koniec akcji słyszysz od przedszkolaków, że będą dbały i pilnowały nowych sadzonek - dodaje burmistrz.

Tereny zielone wokół osiedla Piastów wzbogaciły się o takie gatunki jak: kasztanowce, klony, lipy, rajskie jabłonie, a także śliwy ozdobne oraz magnolie. Na terenie osiedla posadzono również nowe krzewy. Pojawiły się one m.in. na ulicach Dobrawy, Skłodowskiej-Curie, Bolesława Śmiałego, Kazimierza Sprawiedliwego, a także Bolesława Krzywoustego. - Każde nowe drzewo to kolejne, zielone płuca dla osiedla oraz dla miasta. To także odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy coraz częściej zwracają uwagę na zagęszczającą się zabudowę osiedla uszczuplając tym samym ilość terenów zielonych. W najbliższym czasie na osiedlu będzie się pojawiać coraz więcej nowych nasadzeń co dodatkowo uatrakcyjni przestrzeń publiczną - podsumował Kamil Widłok, przewodniczący Zarządu Osiedla, który wspólnie z radną Moniką Rąbą zaangażowali się w realizację projektu nasadzeń.
Sadzenie drzewek na osiedlu Piastów jest kolejną ekologiczną inicjatywą na terenie gminy Pszczyna. Dotychczas posadzono kilkaset drzew w ramach planowanych działań zmierzających do rozbudowy terenów zielonych. Kilkadziesiąt drzew posadzili uczniowie pszczyńskich szkół z okazji Światowego Dnia Ziemi. Pod koniec kwietnia do mieszkańców gminy trafiło 1 000 krzewów różaneczników (rododendronów), azalii, magnolii oraz hortensji. To druga w ostatnim czasie inicjatywa w ramach akcji „Pszczyna miastem magnolii”. - Na przełomie kilku miesięcy mieszkańcy otrzymali nieodpłatnie ponad 2000 tys. krzewów. Coraz częściej możemy obserwować kolorowe ogrody, z których dumni są nasi mieszkańcy. Zachęcam do włączenia się w akcję w mediach społecznościowych. Polega ona na tym, aby zrobić zdjęcie zasadzonych krzewów. Posty oznaczyć hasztagiem #MojaPszczyna - zachęca burmistrz Dariusz Skrobol. Akcję koordynował Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie.
powrót

Aktualny numer

Numer 12 (19 października 2022r.)

Reklama