Rekordowa zbiórka krwi

13 maja 2022
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Pszczyny powróciła parada i prezentacja motocyklistów. Pośród kilkaset pojazdów, w tym: sportowych, turystycznych, crusierów i hopperów, nie brakowało też niepowtarzalnych egzemplarzy, z których największym zainteresowaniem cieszyły się te spod marki Harley-Davidson. Imprezie towarzyszyło oddania krwi w mobilnych ambulansach. W tym roku udział w akcji krwiodawstwa (od 4 kwietnia) wzięło aż 951 osób. Zebrano 428 litrów krwi. To samodzielny i absolutny rekord zbiorki w Polsce w całej historii Motoserca.

30 kwietnia Motosercu towarzyszyły na Rynku dobra muzyka, a gościem specjalnym był zespół Dżem. Publiczność mogła usłyszeć nowsze utwory grupy, ale także zaśpiewać wspólnie najpopularniejsze kawałki, w tym "Harley mój", "Czerwony jak cegła" czy "Sen o Victorii" Ponadto odbywały się przesłuchania zespołów w ramach "Żubrowiska". Do tegorocznej edycji zgłosiło się 21 grup ze Śląska i nie tylko. Na pszczyńskim Rynku po trzy utwory zaprezentowało sześć najlepszych, zakwalifikowanych przez jury: TainT z Pszczyny, Iscariota z Dąbrowy Górniczej, Kolumbia ze Stefanówki, Methopia z Wrocławia, Free Air z Cieszyna oraz Joe Palooka z Zabrza, zastąpiony w ostatniej chwili przez zespół Insekt z Goczałkowic-Zdroju, który nie mógł wystąpić z przyczyn osobistych.
18. edycję festiwalu wygrał zespół Free Air z Cieszyna, który odebrał pamiątkową statuetkę, a 3 września, podczas finału imprezy, otrzyma Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. Zespół istnieje od 2010 roku. W 2013 r. nagrał swój debiutancki album „Miasto S.S.” Później przez kilka lat nie grali razem, by ponownie pojawić się na scenie w 2017 roku.
Drugie miejsce jury przyznało zespołowi Kolumbia ze Stefanówki. Muzycy otrzymają Nagrodę Burmistrza Pszczyny w kwocie 2000 zł.
Było też wiele imprez towarzyszących: pokaz zumby i wspólny taniec. Nie zabrakło placu zabaw dla dzieci w parku pszczyńskim, symulatorów jazdy, dobrego jedzenia, słodkości, zimnych i ciepłych napojów.
Organizatorami imprezy byli: Pszczyńska Grupa Motocyklowa oraz Vulcaneria South. Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie byli partnerami wydarzenia.
M.R.
powrót

Aktualny numer

Numer 11 (27 września 2022r.)

Reklama