Prestiżowa nagroda

8 czerwca 2022
26 maja Urząd Miejski w Pszczynie odebrał Kryształ PR-u. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród dedykowanych samorządom. O jej przyznaniu decyduje kapituła, w skład której wchodzą specjaliści z zakresu marketingu i instytucji publicznych. Gmina Pszczyna otrzymała nagrodę Grand Prix za organizację najlepszego eventu społecznego. Za taki uznano zorganizowane w sierpniu 2021 roku „Wesele i poprawiny w Pszczynie”. Wydarzenie, którego celem było pokazanie naszej tradycji i kultury, cieszyło się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców, a pszczyński Rynek, choć z początku był miejscem prezentacji, konkursu, szybko zamienił się w olbrzymi parkiet, gdzie bawiliśmy się i tańczyliśmy do godzin wieczornych.

Poza Grand Prix gmina Pszczyna otrzymała wyróżnienie w kategorii „Najlepsza kreatywna kampania promocyjna” za stworzenie akcji informacyjno-edukacyjnej Gramy czysto! #smogover. Inicjatywa, w którą włączyło się wiele środowisk (m.in. politycy, samorządowcy, nauczyciele, artyści, sportowcy, a przede wszystkim sami mieszkańcy gminy) była i jest wsparciem dla działań ekologicznych związanych z walką ze smogiem.
Przyznana nagroda i wyróżnienie to sygnały, że takie wydarzenia i takie kampanie są potrzebne. - To zawsze bardzo miłe, gdy jako Urząd Miejski w Pszczynie i mieszkańcy gminy możemy pochwalić się sukcesami. Dają one jeszcze większą satysfakcję, gdy pomysły i codzienną pracę doceniają specjaliści oraz inne samorządy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Dla mnie to wielka przyjemność pracować z zespołem osób, który jest kreatywny, a jego działania przynoszą rezultaty, z których potem wspólnie możemy być dumni - dodaje.
Jak wspomina burmistrz, olbrzymią wartością nagrodzonych projektów jest to, że nie były tymczasowe. Wesele i poprawiny odbędą się również w tym roku, chociaż w nieco zmienionej formie. Tymczasem akcja Gramy czysto! #smogover pozostaje elementem i synonimem walki o poprawę jakości powietrza i organizację wsparcia dla osób planujących proekologiczne inwestycje.
powrót

Aktualny numer

Numer 11 (27 września 2022r.)

Reklama