Z plenerowym weselem

1 września 2022
Festiwalu Moja Pszczyna wypełnia lukę, jaka powstała podczas pandemii koronowirusa i zaniechanego w tym roku powrotu do Dni Pszczyny. Nowa formuła rozrywkowo, kulturalna i rekreacyjna, w porównaniu do dawniejszych dwudniowych wydarzeń, rozciągnięta jest też w czasie od 12 do 31 sierpnia oferując więcej lokalnych prezentacji. Dni te wypełniały koncerty, zabawy, imprezy, warsztaty, zawody sportowe i turnieje. W programie znalazły się wydarzenia, które już w minionych latach zyskały wielką popularność.

Niewątpliwym, udanym pomysłem ściągającym liczną publiczność jest plenerowa inscenizacja wesela. Tak też było po raz drugi na pszczyńskim Rynku 20 sierpnia, a tegoroczne wesele miało śląsko-góralską oprawę. Mogły w nim uczestniczyć pary małżeńskie z dowolnym stażem, z terenu powiatu pszczyńskiego. Warunkiem wzięcia udziału było zgłoszenie się w stroju ślubnym. Pani Młoda - suknia ślubna (biała, kremowa, etc.), Pan Młody - garnitur, smoking, etc. Po okazaniu aktu małżeństwa poświadczającego zawarcie związku małżeńskiego lub złożeniu oświadczenia o pozostawaniu w związku małżeńskim. Zadaniami konkursowymi były odtańczenie przez parę małżeńską swojego tańca weselnego oraz udzielenie odpowiedzi przez każdego z małżonków na kilka pytań zadanych przez prowadzącego konkurs z zakresu znajomości współmałżonka. Prezentacje oceniało trzyosobowe jury oceniał w skali punktowej, m. in. wykonanie tańca, a także zgodność odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości współmałżonka. Trzy pary, które zdobyły największą liczbę punktów, wyjadą w podróż poślubną do Książa. Weekend obejmuje pobyt w hotelu ze śniadaniem oraz zwiedzanie zamku. Dodatkowo pary otrzymają vouchery podarunkowe o wartości 5 000 zł + zmywarki Siemens za 1 zł ufundowane przez Studio Mebli Kuchnie Verle z Pszczyny. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury. Portal pless.pl objął wydarzenie patronatem.
A jak wesele to i poprawiny, które odbyły się następnego dnia. Towarzyszył im Festiwal Śląskich Maszketów Chochla i jarmark produktów regionalnych oraz pokaz gotowania finalisty Masterchefa Charlesa Była także biesiada z Radiem Silesia i koncertem Mariusza Kalagi. Wcześniej na scenie pojawił się zespół regionalny "Istebna", Nie zapomniano o najmłodszych. Zainteresowaniem cieszyła się szkoła gotowania dla dzieci: wspólne robienie pizzy, pieczenie chleba, strefa zabaw dla dzieci w parku zamkowym.
Udaną zabawę dla dorosłych i dzieci nie zakłóciła deszczowa aura. Organizatorzy Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury. pomyśleli o rozstawieniu na Rynku wielkiego namiotu.
powrót

Aktualny numer

Numer 11 (27 września 2022r.)

Reklama